LECZENIE NADPOTLIWOŚCI

FAMILY CARE

Na czym polega zabieg?

Nadpotliwość to stan, któremu towarzyszy nadmierne wydzielanie potu w organizmie. Występuje przede wszystkim w obszarze dołów pachowych, na dłoniach i stopach, czasem w przestrzeni czoła i skroni. Sam termin nadmierna potliwość odnosi się zarówno do ilości wydzielanego potu jak i częstości występowania zjawiska. Pacjenci dotknięci nadmierną potliwością obserwują objawy nie tylko w trakcie wzmożonego wysiłku i stresu, ale niestety również w stanie spoczynku, co bywa sporą barierą w codziennym funkcjonowaniu.

Zabieg leczenia nadpotliwości polega na blokowaniu pracy gruczołów potowych poprzez zastosowanie toksyny botulinowej Botox. Podawana jest ona miejscowo w formie serii nakłuć na przestrzeni, gdzie występuje zwiększona potliwość – lekarz przy wykonaniu specjalnej próby minora określa gęstość siatki punktów, w które podane zostaną dawki toksyny botulinowej. Standardowo w obszarze jednej partii (np. jedna pacha) aplikowanych zostaje 50 j. botoxu.

Dla kogo?

Zabieg przeznaczony jest dla osób odczuwających problem nadmiernego wydzielania potu. Najczęściej po metodę z ostrzykiwania toksyną botulinową sięgają osoby, u których stosowanie antyperspirantów w formie blokerów nie daje oczekiwanych rezultatów. Zabieg jest też idealnym rozwiązaniem w przypadku krępującej nadmiernej potliwości dłoni oraz stóp.

Korzyści

Blokowanie gruczołów potowych uwalnia pacjenta w pełni od problemu potu w obszarze zaaplikowania toksyny botulinowej. Pozwala tym samym na uniknięcie stosowania drażniących i wysuszających skórę blokerów potu.

Przeciwskazania

Bezwzględne:

• zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona)
• nadwrażliwość na składniki preparatu (albuminy ludzkie)
• stosowanie następujących leków lub okres do 1 tygodnia od ich odstawienia: aminoglikozydy (streptomycyna, gentamycyna, amikacyna, kanamycyna itp.), aminochinolony (chlorochina, hydroksychlorochina), D-penicylamina (Cuprenil), cyklosporyna, tubokuraryna, pankuronium, galamina, sukcynylocholina, linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna,
• miejscowe infekcje skóry
• ciąża, okres laktacji

 

Względne:

• zaburzenia krzepnięcia
• stosowanie leków antykoagulacyjnych (np. aspiryna)

KOSZT:
od 1600PLN

CZAS:
45 minut

ZNIECZULENIE:
TAK

ODSTĘPY MIĘDZY ZABIEGAMI:
od 6 do 8 miesięcy

FAMILY CARE